expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Apie bėgimą

Meditacinis bėgimas yra viena iš jogos ( kungFu) praktikų. Vienuolynuose eilinio vienuolio rytas prasideda su kibirais rankose bėgte iki upės ir atgal. Vienuolis nuo šios praktikos atleidžiamas kai ją įvaldo - bėgdamas neišlaisto vandens. Kinu kalboje žodis "kungFu"- gerai atlikta.. Meditacinis bėgimas dar turi "bėgimo su kibirais" vardą. Jei ši praktika atliekama be kibiru, vistiek rankos yra nuleistos žemyn ir tiesios ties alkūnėmis, pečiai bėgimo metu nesikraipo ir laikomi patempti atgal, stuburas yra tiesus, o dubuo stumiamas pirmyn..


TRADICIŠKAI M.B. ATLIEKAMAS TIK GAMTOJE. Šios praktikos tikslai yra daugiaplaniai: fiziniai, psichiniai ir aukščiausi - dvasiniai. Fiziniame plane valosi žarnynas ir visas organizmas, suaktyvėja kraujotaka, daugiau deguonies gauna raumenys, šalinami toksinai; Psichinis planas susijęs su vidiniu kvėpavimu kurio metu valosi pranos (gyvybines energijos) kanalai stimuliuojantys imunine - endokrinine sistemas ir centrinę nervų sistemą. Kai fizinis ir psichinis planai išsivalo kvėpavimas "atsiriša" nuo žingsnių, tada įkvepiama pvz. ne per viena, bet per keturis žingsnius, o iškvepiama dar lėčiau. 
KVEPUOJAMA TIK PER NOSI> įkvėpti aktyviai iš apačios aukštyn, o iškvėpti du kartus lėčiau, minkštai, švelniai, (teisingo iškvėpimo pradžia yra be smūgio, o pabaiga turi pasiekti žemiausia tašką -tada teisingai atliksime nauja įkvėpimą). Tokiu būdu kvėpuodami išsaugome ir kaupiame gyvybine energija, kuri yra musu nervu maistas! Staigaus iškvėpimo metu išmetame praną - nervai lieka be maisto, minkšto iškvėpimo metu pašalinamas tik anglies dvideginis, o prana išsaugoma. Kol energijos mažai, ji cirkuliuoja tik mažuoju ratu - pirmąsias trisdešimt bėgimo minučių kvėpavimas yra tik išorinis, tiek laiko reikia, kad neigiama energija išeitų į žemę, sekančias trisdešimt minučių vyksta perėjimas į didįjį energijos ratą - kvėpuodami vidiniu kvėpavimu pradedame daryti pagreitėjimus, o kvėpavimas tampa retesnis, po valandos didysis ratas susijungia su visatos jėgomis - iškvėpimai pasidaro "ploni", o įkvėpimai pasiekia viršutinį tašką, kuriame kvėpavimas natūraliai sulaikomas, pasiekiama nedualios sąmonės būsena...

JEI PRADĖJUS BEGIMĄ po 15 min. NORISI SUSTOTI - REIKIA SULĖTĖTI, BET NENUSTOTI BEGTI TOLIAU, JEI po 30 min. NESINORI SUSTOTI - TAI IR NEREIKIA, JEI po 45 min. JAU NORISI NESUSTOTI - REIKIA DARYTI PAGREITEJIMA, JEI po 60 min. NEGALI SUSTOTI - PASIEKEI DINAMINĘ MEDITACIJĄ. JEI BEGIMAS TAMPA PER LENGVAS, ANT ČIURNŲ IR RIEŠŲ DEDAMI SMĖLIO MAIŠELIAI. 

Per savaitę ( minimali programa) reikia prabėgti 90 min.; Jeigu jus galite bėgti tik 15 min. - bėgiokite 6 kartus savaitėje; Jeigu galite bėgti 30 min. - bėgiokite 3 kartus savaitėje; Jeigu prabėgate 45 min. - bėkite 2 kartus savaitėje; 90 min. bėgimas 1 karta savaitėje yra kungFu pradžia.
Kvėpavimas vien pro nosį yra tik įžanga, po to seka kvėpavimas pro meridianus-kai
kvėpuoja visas kūnas. 

Metodinę medžiagą sudarė: Vitalis Rumša

Donata:
              Meditacinis bėgimas - ne sportas, konkuruoti gali nebent tik su savim:) Bėgiojant iki meditacinio bėgimo man buvo svarbu kiek laiko ir kilometražo prasuki:) Šio bėgimo metu kilometražai ir laikas tirpsta, lieka svarbūs tik suvokimas ir pajautimas. Ačiū:)

Vyrenijus:
              Meditacinis bėgimas - iš tikrųjų labai naudingas procesas. O ypač tiems, kas nemėgsta bėgioti, greitai pavargsta, mokykloje atbėga paskutiniai. Pasirodo bėgti galima taip, kad būtų malonu ir visapusiškai naudinga. Ir nėra svarbu kiek nubėgsi ir per kiek laiko. Keista tik, kad tokie paprasti dalykai taip nepaprastai giliai nežinomi. Linkiu visiems pabandyti tokį bėgimą.